Böceklere Karşı En Etkili Çözüm

Evlerimizde, ofis ve diğer yaşam alanlarımızda hastalık taşıyıcı böcekler düzenli olarak böcek ilaçlama yapılmadığında sağlığımızı tehdit eden en önemli faktörlerinden biridir.
Böcek ilaçlama hizmeti sayesinde hem bu canlılardan kurtulmuş oluruz, hem de kendimizin, çalışanlarımızın, ailemizin sağlığını güvence altına alırız.
Böcek ve haşereler evimizin, işyerimizin, yaşadığımız her yerin istenmeyen canlılarıdır.
Böcek ve haşereler insanda tiksinti duyulma özelliğinden dolayı psikolojik etkilerinin yanısıra özellikle tifo, tifüs, sarılık, veba gibi hastalıkların yayılmasına; böcek ısırığı, kaşıntı, deride dökülme, ağrı gibi fiziksel şikayetlere de sebebiyet verirler. Böcek sokması sonucu oluşan ağrılı şişiklerin önemi, sokulan yere ve böceğin türüne göre değişir. Böceklerle en iyi mücadele yöntem yaşadıkları ortamda ilaçlama yapmak ve mekana giriş çıkışını yollarını kapayarak tekrar çoğalmasını engellemektir.

Böcek ilaçlama ve haşere mücadelesi gıda hijyeninin önemli bir bölümünü oluşturur.
Çünkü bunların bırakacakları kıl, tüy, böcek parçaları, ölü böcekler, biyolojik atıklar çok sayıda mikroorganizma içerir ve bulaşma kaynağıdır.
İnsanların yaşadığı her yerde yaşayabilmeleri, hızla çoğalmaları, özellikle gıda maddelerinin bulunduğu kuytu ve nemli yerleri tercih etmeleri sürekli ve etkin bir mücadeleyi zorunlu kılmaktadır.
Hamamböcekleri geceleri hareketlidir, gündüzleri larvaları ile beraber deliklerde, çatlaklarda ve cisimleri aralarında kendilerini gizlerler.
Pek çok türünün kanadı vardır ancak nadiren uçarlar. Beslenme sırasında ağızlarından sıvı bir madde kusarlar.
Pislik yuvalarının oluşmasında ve yiyeceklerin mahvolmasında en büyük etkenlerdir. Ayrıca hastalık yapan mikropların taşınmasını sağlarlar. Yaşamlarını sürdürebilmek için yiyecek, içecek ve barınağa ihtiyaçları vardır.

Ev ve işyerlerinde görülen fare ve sıçanlar sağlığımızı tehdit etmektedirler. Fare ve sıçanların ortamda bulunmaları veya izlerinin görülmesi insanlar üzerinde olumsuz psikolojik etkilere yol açarak evlerde günlük yaşam ve faaliyetleri; işyerlerinde verimliliği olumsuz yönde etkilemektedir.
Fare ve sıçanlar, uzun mesafeleri yürüyebilen, yüzebilen ve tırmanabilen canlılardır. Patojen mikroorganizmaların geniş alanlara yayılmasına neden olurlar.
Kemirme alışkanlıkları nedeniyle ev ve işyerlerinde bulunan elektrik kabloları, makineler ve elektronik sistemlere zarar verir; işgücü kaybı, güvenlik ve iletişim zaafiyetleri ve hatta yangınlara neden olurlar.

Bu nedenle böcek ilaçlama servisimiz;
Oteller, Evler, Depolar, Restoranlar, Gıda imalathaneleri, Mutfaklar, Süpermarketler, Hastaneler, Ticarethaneler, Fabrikalar, Tekstil atölyeleri, Mağazalar, Barlar,Yatlar gibi  yaşam alanlarımızın böcek ilaçlaması ve zararlıların yok edilmesinde uzman mühendis ve ilaçlama personeli ile sizlere en iyi ilaçlama hizmetini vermeyi amaçlamaktadır.