Pire ilaçlama

Pire ilaçlama
Pire ilaçlama
Pire ilaçlama ve haşere kontrolü evinde kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvan besleyenlerin kendi sağlıkları ve hayvanların sağlığı açısından kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Pire ilaçlama işlemi diğer hizmetlerimizde olduğu gibi profesyonel personel ve sağlık bakanlığından onaylı ilaçlar ile yapılmaktadır.
Pirelerle mücadele sadece evcil hayvan besleyenler için değil, evin bahçesinde, tavuk, koyun, keçi gibi hayvan besleyenlerinde düzenli olarak kontrol edilmesi ve uygulanması gereken bir konudur.

Pire ilaçlama hakkında bilgi; pire siyah ve kahverenkli bir böcek olup, 2 mm boyunda katlı yapılı altı bacaklı olup vücudunda ve bacaklarında kılları bulunur. Sıçrayan yapıdadır, dikey 20 cm, yatay 40 cm zıplarlar. Hayvan, insan, toz ve kuş piresi şeklinde türleri vardır. Düzenli olarak pire ilaçlama ve haşere kontrolü yapılmazsa çok çabuk popülasyon yaratır, haftada 2,000 yavruya ulaşabilir.yumurtalarını toz, toprak içine ve zeminlere dağınık vaziyette bırakır. Uygun ısıda 8 –10 günde evrimleşerek pire olur, ısı yeterli değilse 80–90 güne kadar uzar.
Yumurtlamak için kan emerler bu sebeple canlıya ve insana hemen anında hücum ederler canlı üstüne çıktığı için evlere kolay taşınır, geceleri uyutmaz ısırır, ciltte noktacıklar halinde ısırık izleri çamaşırda kahverengi pisliğinin lekeleri gözlemlenebilir. En çok hayvanların dinlenme alanlarında görülür ve ürerler. Tifüs ve Veba hastalığı bulaştırırlar. Haşere kontrol hizmeti ile evdeki pirelerden kurtulmak, böceklerden arınmış bir ortamda huzur içinde yaşamak için bizi arayın.